شنبه ، ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۶:۱۲
خانه » اخبار مجتمع » کارگاه آموزشی ” مدیریت ، توسعه و توانمند سازی منابع انسانی “

کارگاه آموزشی ” مدیریت ، توسعه و توانمند سازی منابع انسانی “

کارگاه آموزشی مدیریت، توسعه و توانمندسازی منابع انسانی" ویژه مدیران و کارشناسان مسئول زن شاغل درصنعت آب و برق توسط مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق اصفهان و با همکاری دفتر زنان و خانواده وزارت نیرو درتاریخ ۴ تا ۶ دی ماه ۱۳۹۵ در مشهد مقدس برگزار گردید.

در این کارگاه که با حضور بیش از یکصد نفر از بانوان شاغل درصنعت آب و برق اجرا گردید، ابتدا آقای دکتر محمدرضا فدائی، رییس مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی اصفهان، ضمن خیرمقدم به حضار، آموزش را موثرترین ابزار برای توانمندسازی و آماده سازی زنان برای مناسب مدیریتی برشمردند و پیشنهاد کردند در تقویم آموزشی سال ۱۳۹۶ شرکت های صنعت آب و برق برای ارتقاء مهارت های زنان برنامه ریزی های خاص صورت پذیرد.

در ادامه سرکار خانم قیومی، مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده، پیرامون اقدامات و برنامه های دفتر زنان گزارش خلاصه ای را ارائه نمودند. ایشان با اشاره به آیه ۷۷ سوره قصص، چهار راهکار کلیدی شامل توجه به آخرت، نیکی کردن به دیگران، دوری از گناه و معصیت و بهره مندی از امکانات و مواهب دنیوی را به مدیران زن توصیه نمودند. سپس آقای مهندس جعفری، مدیر عامل و رییس شورای مدیران آب و برق خراسان رضوی، ضمن اشاره به وضعیت آب استان و شرایط بحرانی موجود، درخصوص اهمیت و جایگاه زنان در اداره کشور و نقش روبه رشد آنها با ذکر نمونه هایی از فعالیت های بانوان موفق شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی مطالبی را عنوان نمودند.

پس از آئین افتتاحیه، مباحث آموزشی کارگاه توسط آقای داستانی آغاز شد و در روزهای دوم و سوم نیز ادامه یافت. در این برنامه آموزشی بر خلاف رویه معمول سمینارها و کلاس های درسی، بصورت کارگاهی و کار عملی با کارآموزان در جهت ارتقاء مهارت های مدیریتی برنامه ریزی گردیده بود و مهارت های مختلفی از جمله روش های ارتباط موثر، طرح ریزی شغلی، مهارت های روانشناسی، خصوصیات رفتاری زن و مرد در روابط سازمانی، راهکارهای غلبه بر چالش های مدیریتی، شیوه های رهبری مناسب و موثر و روش های تقویت روحیه و رضایت مندی و ایجاد تفکر مثبت در افراد زیرمجموعه و همچنین نقش معنویات و اخلاق اسلامی در محیط کار به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

در کنار برنامه های آموزشی این کارگاه مسابقه کتابخوانی (با معرفی کتاب "کلیدهای طلائی مدیریت منابع انسانی" نوشته استیفن رابینز و ترجمه غلامحسین خانقایی) و کارگاه طرح ایده برگزار گردید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *